InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Co je skutečnou hrozbou pro Microsoft?

19.1.2014 Administrátor (přečteno 4038x)
Co je skutečnou hrozbou pro Microsoft?

Před několika dny jsem se v článku Je Microsoft Tyrannosaurus Rex? rozepsal o současné i budoucí situaci tohoto IT obra. Tvrdil jsem, že třebaže firma je nyní dobře promazaný stroj na peníze, pokud nezachytí silné trendy a výrazně se změní pravidla hry v IT, půjde, jak se říká, do háje. Jenže ta pravidla se již nějaký čas mění.

Chromebook nahoru

Důkaz? Jedním z nich je jenom těžko přehlédnutelný úspěch chromebooků. Co je chromebook? Je to laptop s operačním systémem od firmy Google (Chrome OS). Tento operační systém je založený na Linuxu. Tyto laptopy jsou jednoduché, levné a plně funkční připojené na internet. Data si snadno ukládáte do cloudu (na internet). Kvalitní stroj lze pořídit od 200 usd, ale špičkové jsou k mání i za 1300 usd (Chromebook Pixel). Chromebooky bez váhání produkují např. firmy Lenovo, HP či Acer. Chromebooky mají již více než pětinový podíl na trhu a ten podíl roste!

Hřebíček do rakve

V čem je ta hrozba pro Microsoft? Chromebook nepotřebuje produkty od Microsoftu! Chromebooky mají již více než pětinový podíl na trhu! Ještě většímu rozšíření chromebooků snad brání již jenom skvělé a dlouhodobě budované vztahy Microsoftu s velkými výrobci a obchodními partnery. To se může měnit.

Tak si to shrňme. Chromebooky jsou oblíbené, levné, fungují, mají snadné použití a mají operační systém od Google a k ničemu nepotřebují Microsoft. Tohle by mohl být hřebíček do rakve pro Windows a Microsoft

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

 

Komentáře k článku