InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Kolik peněz mají čeští investoři na účtech?

21.8.2013 Administrátor (přečteno 5067x)
Kolik peněz mají čeští investoři na účtech?

Podle informací od čtyřech hlavních tuzemských brokerů mají čeští investoři na jejich obchodních účtech celkem pozoruhodných 8,1 miliardy kč volných, tedy k dispozici na nákupy. Takto to tedy nevypadá, že by čeští investoři neměli prostředky na nákup akcií. Spíše to vypadá, že zvolili strategii vyčkávací a nebo prostě momentálně nemají do čeho investovat. O tom, že tuzemská burza potřebuje zajímavá IPO jako sůl snad ani nebudu psát. Velmi logický trend představuje také střednědobý odklon tuzemských investorů od cz titulů k titulům na zahraničních burzách, zejména té americké.

Jedna ukázka za všechny. Podle údajů Fio klesl průměrný podíl českých akcií na objemu obchodů meziročně z 64 na 51%. Podíl amerických akcií stoupl na 43%. A obávám se, že tento trend bude dále pokračovat. Tedy pokud se v Praze něco zásadně nezmění. Sám tento trend aktivně podporuji již minimálně 6 let. Více čtěte v článku Proč česká burza klesá a kdy akcie porostou.     

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku