InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Češi a Slováci jako absolutní světová špička. V čem?

10.4.2014 Administrátor (přečteno 4034x)
Češi a Slováci jako absolutní světová špička. V čem?

Už prosím dost diskusím na téma proč Češi a Slováci nemohou být absolutní světová špička v inovacích a byznysu. Dávno to dokazují a to i v současné době. A to ještě k tomu v jedné z nejprogresivnějších oblastí - IT.

Oblast bezpečnosti a antivirového software je doménou, v níž patří bývalé Československo k absolutní špičce – AVG, Avast a ESET držely společně v únoru 2014 podle údajů OPSWAT 33% podíl na globálním trhu antivirových aplikací - podle počtu instalací. Avast (dříve ALWIL), AVG (dříve Grisoft) a ESET byly založeny ještě před rozpadem Československa v letech 1991–2.

Existuje-li oblast, která dokazuje, že Česko i Slovensko mohou být ve světě konkurenceschopné i jinak než jako obří montážní linka automobilového nebo elektrotechnického průmyslu, pak je to bezesporu bezpečnostní software. A tahle oblast má zcela nepochybně velkou budoucnost. S rozvojem smartphonů, internetu věcí, ...  

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

 

Komentáře k článku