InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Břicháč doporučuje telekomunikace a ropný průmysl

25.7.2013 David Postráneský (přečteno 5001x)
Břicháč doporučuje telekomunikace a ropný průmysl

Po posledních nevalných investičních tipech Borise Tomčiaka jsem byl velmi zvědav, koho týdeník Ekonom nasadí tentokráte. Tím vyvoleným byl Petr Břicháč, ředitel Securities Trading LBBW Bank CZ. Tomčiak odvedl mizerný výkon. Břicháč byl o poznání lepší. Co Břicháč doporučuje k nákupu vidíte níže.

Telekomunikace

Břicháč doporučuje k nákupu akcie Deutsche Telekom, které svými posledními hospodářskými výsledky jako jedny z mála telekomunikačních společností nezklamaly. Považuje je za silnou dividendovou akcii s nízkým rizikovým profilem. A argumentuje i tím, že se na tom většina analytiků shodne, což je tedy argument, který vůbec nemám rád. To proto, že v ten okamžik jsou tato pozitivní očekávání v titulu již dávno započítána a je/bývá "nahoře". Pokud chce někdo telekomunikační titul s vyšším výnosovým potenciálem, Břicháč doporučuje Portugal Telekom, který se s dividendou blíží  pěkným 12%.

Ropný průmysl   

Autor doporučuje společnosti jako je Total, Repsol, Royal Dutch Shell a BP. Zejména u evropských ropných firem jsou velmi slušné diivdendy. Třeba u BP je to 5%. Pokud chce někdo více riskovat, nabízí se titul KazMunaiGas z Kazachstánu. Ten patří k nejlevnějším v ropném sektoru. Podle Břicháče nyní společnost expanduje do přímé distribuce benzinu a to v Turecku a na Ukrajině a v ceně tento pozitivní faktor ještě není zahrnut.  

Vybráno?

David Postráneský David Postráneský

Soukromý investor

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku