InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Boeing a vyhlídky leteckého průmyslu

18.11.2013 Administrátor (přečteno 5287x)
Boeing a vyhlídky leteckého průmyslu

Když jsme zde zhruba před rokem v článku Svět bude během 20 let potřebovat 28 tisíc nových letadel popisovali jak vypadá budoucnost leteckého průmyslu a jak si stojí jeden z hlavních hráčů  Boeing, byla tržní kapitalizace Boeingu 53 miliard usd. To už je minulost. Za ten zhruba rok se akcie Boeingu pěkně rozjely a tržní kapitalizace této firmy je aktuálně 104 miliardy usd a akcie vyrostly od té doby téměř o 100%.

Co se týče blízké budoucnosti, tak firma Boeing se jí zjevně nemusí obávat. Aerolinky Emirates si právě objednaly nové letouny za katalogových 100 miliard usd. Z toho 76 miliard u Boeingu. Zbytek potom hodlají utratit za stroje Airbus A380. Co se týče Boeingu, půjde o stroje 777.

Potřeba nových letadel celosvětově jen tak neustane a lidé budou v příštích desítkách let létat čím dál více. Této oblasti vládnou především dvě firmy. Boeing a evropská EADS (Airbus).

Akcie Boeing aktuálně:

Graf:  zde

Kapitalizace: 104 miliard USD

Tržby: 85,1 miliard USD

P/E: 24,6

Dividenda: 1,4%     

Co se týče ocenění Boeingu, tedy jeho akcií, je třeba uznat, že cena již rozhodně není nízká. P/E téměř 25 a dividenda 1,4% v tento okamžk již k nákupu příliš nelákají. Titul se ale vyplatí do budoucna sledovat, zejména pokud nastane výraznější korekce trhů (QE) i tohoto titulu.

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku