InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Big data a Futurelytics

11.11.2013 Administrátor (přečteno 3906x)
Big data a Futurelytics

Pokud existuje nějaké odvětví IT, o jehož budoucnosti není třeba pochybovat, je to právě oblast velkých dat, tedy tzv. big data. Dá se říci, že oblast big data je zatím v plenkách. Zatím se jim věnuje relativně málo firem, ale do budoucna se jim asi žádná střední či větší firma nevyhne.

Co to jsou big data

Jedná se o obor analýzy velkých dat. Týká se především dat od firemních zákazníků. Cílem je získat z velkého množství dat produkovaných zákazníky (či získaných při poskytování služeb) nějaké zajímavé souvislosti. A díky tomu rozšířit váš byznys.Tak například zjistíte, že jeden typ klienta si velmi pravděpodobně koupí i další konkrétní věc. A tak mu můžete "jít naproti".

Postupně se objevují i v naší zemi firmy, které se této oblasti věnují. Možno je zde jmenovat GoodData či Futurelytics. Zdá se, že i investoři (do start-upů) si uvědomují o jak zajímavou oblast do budoucna by se mohlo jednat a začínají do této oblasti investovat.

800 tisíc dolarů pro Futurelytics

Potvrzením výše popsaného je nedávna investice několika společností pod vedením dvou fondů do ostravské společnosti Futurelytics. Ta se zabývá pokročilou analýzou firemních dat. Společnost použije získané prostředky pro dotvoření produktu pro firemní zákazníky a k expanzi do zahraničí. Futurelytics provádí datovou analýzu a následně doporučí firmám konkrétní kroky, jak vést jejich kampaně.

Slovní spojení big data si zapamatujte. Bude se o něm ještě hodně psát. 

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku