InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Banky v ČR jsou před vymřením

2.7.2013 Quido (přečteno 4121x)
Banky v ČR jsou před vymřením

Do nedávna jsem bral banky v České republice jako dobrý standard, neznaje poměrů bankovnictví v zahraničí. Minulý rok jsem začal dostávat první informace od kamaráda z USA, jak to chodí tam a v té době přišla na český trh i jedna nejmenovaná „zelená banka“ : - ).

Tato nová společnost mě nadchla hned od začátku. Nejenže jí založil můj oblíbený podnikatel, ale její služby a postoj ke klientům jsou v porovnání s tím, co zde máme dvě desetiletí, naprosto nesrovnatelné. Nejenže neplatíte žádné poplatky (pokud jste průměrně aktivní), ale při zasednutí Vám nabídnou i něco na zub a uhašení žízně. Velice se mi líbí i aktivní komunikace se zákazníkem v online banking, kdy novinky neskrývají někde v rohu v liště, ale zobrazí se Vám na celou obrazovku, i když se třeba jedná o snížení úrokové sazby na spořícím účtu. Proč tohle celé píšu? Nedávno jsem si byl zrušit jednu službu u staré banky. Než jsem dořekl větu, ihned mi bylo nabídnuto několik nabídek, včetně nové karty a karty kreditní s různými službami za nemalé poplatky. Po mé čtvrté nebo páté negaci to paní vzdala a šla vytisknout za roh zrušení mnou ukončené služby. Jaké překvapení, když mi s papíry na podepsání přinesla dva pěkné letáčky a začala mi popisovat jejich nabídku, kroužkovat v nich a pohádkovat o skvělosti jejich služeb. Stále jsem odmítal. Stále nabízela. Co fungovalo? Musel jsem vytáhnout kartu z nové banky se slovy: „děkuji, opravdu nechci“.

Tyto zkušenosti jsem zažíval při každém vstupu do banky, a proto jsem tam kolikrát ani nešel, abych je nemusel poslouchat. Proto nechápu mladé lidi, kteří se nepodívají po nabídce trhu a jdou do banky, kterou mají jejich rodiče, kamarádi, sourozenci. Stejně si ale myslím, že pokud staromódní české domy nezmění svou vizáž, nezajistí přeškolení odporně vtíravých zaměstnanců a nezačnou poskytovat své služby moderně, nebudou to mít za pár desítek let vůbec jednoduché. Budou se ale muset změnit hlavně klienti a dát všem jasně najevo, že absurdní poplatky a přehrávací automaty za stolem nikdo nechce. Více moderních bank!

kontakt: quidobloger@seznam.cz

Quido Quido

Pokud mi chcete cokoliv sdělit, poradit nebo vynadat :)

kontakt:

email: Quidobloger@seznam.cz

Fb: Quido Bloger

 

 

 

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku