InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Apple stojí 2 biliony dolarů. Jak těžká krize nás čeká

21.8.2020 Jan Hýsek (přečteno 815x)

Věřte nebo ne, tržní hodnota společnosti Apple (obrázek) uprostřed recese a koronakrize překročila 2 biliony dolarů. 2 biliony! 

Je to zhruba 10 let, kdy jsem předpovídal, že v dohledné době se nějaká společnost dostane na 1 bilion amerických dolarů v tržní kapitalizaci. Tenkráte jsem tipoval společnost Google. Nebyl to úplně špatný tip. Google dnes stojí necelého 1,1 bilionu USD. Ovšem to, co předvádí Apple i bez Steva Jobse, to je věru něco extra. Dalším rychlíkem je potom společnost Amazon. Aktuálně za téměř 1,7 bilionu USD. I Jeff Bezos předvádí neskutečný výkon. Co mají všichni tři společného? Internet a IT. Těmto oborům se v koronavirových časech daří snad nejlépe ze všech. 

A nyní něco velmi důležitého. Přesto, že jsme někde uprostřed jedné z největších krizí a recesí za posledních sto let, i přes to si akciové trhy i jednotlivé firmy vedou skvěle a dosahují dokonce historická maxima. Zajímavé. Pozoruhodné. Možná i nečekané. 

A tak si osobně myslím, že ačkoliv je tato krize výjimečná, nebude mít dlouhého trvání. Dokonce si myslím, že to řadu oborů popožene výrazně dopředu v oblasti inovací. IT. Komunikace. Služby. Zdravotnictví. Dokonce doprava. 

Svobodný svět a volný trh mají pozoruhodnou schopnost překonávat krize, přizpůsobit se, inovovat. Koronakrize to je jedna velká příležitost. A akciové indexy i akcie jednotlivých společností nám to nepřímo potvrzují.

Mimochodem, již jste četli kde vidím reálnou cenu zlata během krize? Článek je zde.

Apple

Jan Hýsek Jan Hýsek

Investor, podnikatel, lektor.

Můžete mi napsat na janhysek(zav)seznam.cz

Najdete mne také na Fb https://www.facebook.com/akciecz

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku