InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Americké akcie - jak drahé nyní jsou?

16.11.2013 Administrátor (přečteno 3388x)
Americké akcie - jak drahé nyní jsou?

Včera i ve čtvrtek pokračovaly americké akciové indexy na nová letošní maxima. K růstu dopomohlo vystoupení nominantky na post šéfa Fedu Janet Yellen před senátní komisí, které vyznělo víceméně tak, jak se očekávalo. Tzn., že Fed by si měl pohlídat, aby stimuly na podporu ekonomiky nestáhl příliš brzy, když se ekonomika nachází pod potenciálem.

Janet Yellen komentovala také akciový trh, který aktuálně nevnímá jako bublinu s odkazem na ukazatele jako P/E (ten se prý na "bublinových úrovních" nepohybuje). Na druhou stranu tento ukazatel ve své "forwardové" podobě je i s relativně vysokými očekáváními (v příštím roce se dle konsensuálních odhadů očekává u firem z indexu S&P 500 meziroční nárůst zisků o 11,7 %) na historicky nadprůměrné úrovni.

K tomu můžeme za IP dodat, že ohodnocení nominantky celkem sedí. Akcie v USA jako celek momentálně nejsou ani drahé, ani levné. To ocenění odpovídá. Současně je třeba vzít v potaz, že QE jim značně pomáhá. A to nemůže trvat věčně. 

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku