InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Akvizice většinového podílu v AAA AUTO dokončena

20.11.2014 Jindřich Svoboda (přečteno 4660x)
Akvizice většinového podílu v AAA AUTO dokončena

Převzetí majoritního podílu v AAA AUTO Group, který patřil jejímu zakladateli a dlouholetému generálnímu řediteli Anthony Dennymu, společností Abris Capital Partners bylo dnes dokončeno.

Díky prodeji akcií i ze strany menšinových akcionářů ovládá Abris nyní v rámci transakce s hodnotou 220 mil. eur (cca 6 mld. Kč) cca 95% skupiny. Finanční prostředky za nákup akcií byly převedeny na konta prodávajících a máme potvrzeno, že někteří dnes již bývalí už mají peníze na účtu.

Abris usiluje o získání 100% kontroly nad AAA AUTO Group. Každý minoritní akcionář, který má zájem o prodej svých akcií společnosti Abris Capital Partners, může do 31. 12. 2014 kontaktovat paní Lenku Zajíčkovou (lenka.zajickova@aaaauto.cz). Zbývající akcionáři, kteří tuto nabídku nevyužijí, zřejmě musí počítat s vytěsněním podle nizozemského práva.

“Dnes byla transakce dokončena a skupina AAA AUTO má nového majoritního vlastníka. V následujících měsících se budeme soustředit na expanzi, zaměříme se zejména na Polsko," prohlásila dnes Karolína Topolová, generální ředitelka AAA AUTO.

Transakce byla schválena antimonopolními úřady v České republice, na Slovensku, na Ukrajině a v Ruské federaci.

Další fakta o transakci:

  • Zakladatel AAA AUTO Anthony James Denny prodal celý svůj podíl v AAA AUTO Group.
  • Akcie prodali i další minoritní akcionáři, kteří s prodejem zároveň i stahují žaloby na Dennyho a společnost AAA AUTO.
  • Abris pomůže AAA AUTO Group expandovat na polský (2015) a rumunský trh (2016/2017).
  • Skupina plánuje prodat tento rok v regionu střední a východní Evropy až 63 500 aut. Letos již vyrovnala celkové prodeje roku 2013, když k 17. listopadu 2014 prodala 56 646 aut.

Abris je fondem soukromého kapitálu, který se zaměřuje na investice do středně velkých společností v zemích střední a východní Evropy. V roce 2006 ho založili George Swirski a Neil Milne. Fond má sídlo ve Varšavě, jeho pobočky nalezneme i v Bukurešti a Kyjevě. Mezi jeho dosavadní investice patří například polská oděvní společnost ETOS či provozovatel flotil firemních aut Masterlease, s nímž, jak Abris doufá, budou AAA AUTO v Polsku pojit synergické efekty.

Jindřich Svoboda Jindřich Svoboda

 

Ostřílený harcovník světa byznysu i burzovního obchodování. 

Upozornění: Veškeré informace publikované na tomto webu jsou určeny výhradně ke studijním účelům a v žádném případě je nelze považovat za investiční doporučení ve smyslu příslušných právních předpisů.

 

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku