InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Aktuální informace k akciím NWR

25.1.2014 Administrátor (přečteno 5127x)
Aktuální informace k akciím NWR

Společnost New World Resources (NWR) oznámila večer 22.1.2014, že nastartovala proces restrukturalizace své rozvahy s cílem zajistit dlouhodobé přežití firmy.

Další pokles prodejních cen uhlí, nezdařený pokus o prodloužení revolvingového úvěru ve výši 100 mil. EUR a probíhající proces revize vytěžitelných zásob uhlí vedou management firmy k tomu, aby restrukturalizovali rozvahu, tedy posílili kapitál a/nebo snížili zadlužení, čehož mohou dosáhnout mnoha způsoby.

Nejpravděpodobnějším scénářem je podle nás vydání nových akcií a snížení dluhu prostřednictvím swapu dluhopisů za akcie nebo tzv. „haircutu“ dluhopisů. Firma oznámila, že největší akcionář, BXR Mining B.V., je ochoten podílet se na posílení kapitálu, další informace však firma bude sdělovat jen prostřednictvím regulatorních kanálů.

My očekáváme, že se nové informace dozvíme nejdříve u příležitosti vyhlašování hospodářských výsledků za rok 2013, které je na programu 13. února 2014.

Pro více informací kontaktujte svého makléře.

Informace jsou platné k 24.1.2014.

Dle veřejně dostupných zdrojů informací zpracoval Cyrrus, a.s.

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

 

Komentáře k článku