InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Akcie Telefónica CR. Proč do toho nejít

5.4.2013 Administrátor (přečteno 4814x)
Akcie Telefónica CR. Proč do toho nejít

Dnešní příspevěk bude velmi krátký. Týká se kdysi slavného tuzemského dividendového titulu - O2. Titul přitahoval na burze v Praze dlouhá léta pozornost a to zejména svojí velmi zajímavou dividendou. Ta mnoho let atakovala úroveň 10%. Dokonce i v zahraničí něco ne zcela obvyklého. 

Vzhledem k vývoji Telefónica CR v posledních letech, tedy vývoji hospodaření této firmy v ČR, vzhledem k ostré konkurenci několika operátorů a další potenciální konkurenci v bodoucnosti a vzhledem k rozpačitému výhledu na byznys této společnosti dokonce komunikovanému i samotným vedením společnosti si dovolím tvrdit, že časy slávy O2 jsou nenávratně pryč.

Můj odhad je tedy dlouhodobý pokles těchto akcií, neudržitelnost dividendy na úrovni 10% a ztráta zájmu o tento titul minimálně do doby, než dramaticky klesne. Pokud jej máte nakoupený, je na zvážení jak s ním naložit. Pokud snad o jeho nákupu uvažujete, já bych do toho nešel a nebo bych počkal, až bude stát třeba 150,-kč.

Máte-li však jiný názor, hned jej pište do komentáře.

Jinak doporučuji také článek  Akcie na které sázím

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

 

Komentáře k článku