InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Akcie PEGAS NONWOVENS S.A.: nenápadný titul s nápadnými výsledky

16.3.2013 Administrátor (přečteno 4194x)
Akcie PEGAS NONWOVENS S.A.: nenápadný titul s nápadnými výsledky

PEGAS NONWOVENS jistě nepatří mezi nejvíce vzrušující a nápadné tituly na tuzemské burze, výsledky této firmy jsou však velmi dobré, daří se jí i v době recese a zdá se, že má další zajímavý růst ještě před sebou. O pěkné dividendě nemluvě.

Firma vloni vydělala 20,9 milionu eur, což je meziroční nárůst o 49,8%. Její tržby - 187,7 milionu eur - vyrostly meziročně o 13,2%. EBITDA vyrostla meziročně o 5,7% na 38,1 milionu eur. 

Tržby Pegasu rostou i díky nové výrobní lince, kterou Pegas zprovoznil v druhé půlce 2011. Firma věří v další růst a v druhé polovině tohoto roku chce spustit další novou výrobní linku, tentokráte v Egyptě.

Další věc, které činí z Pegasu zajímavý titul, je jeho dividenda. O její výši se rozhodne v polovině roku a dividendový výnos lze očekávat na úrovni 5,4%. Což je solidní číslo. Navíc u firmy, která ještě pořád investuje a roste. A aktuální P/E 13,58 nesvědčí o nějakém přehřátí tohoto titulu, ani náznakem.

To, co investoři rádi slyší je i skutečnost, že firma má již nyní vyprodánu celou produkční kapacitu pro letošní rok. 

Ty nejvýnosnější investice na burze nebývají ty nejnápadnější a nejvíce sexy. Často to bývají firmy nenápadné a davy opomíjené. Třeba jako akcie Pegasu.

Zdroj: bcpp.cz, HN, pegas.cz

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

 

Komentáře k článku