InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

AAA AUTO: návrat do Polska i Rumunska

5.6.2014 Jindřich Svoboda (přečteno 4269x)
AAA AUTO: návrat do Polska i Rumunska

Největší středoevropský autobazar se vrací k předkrizové expanzi. Příští rok se navrátí do Polska a v letech 2016/2017 i do Rumunska. Áčka z polského trhu, kde měla 3 pobočky, odešla během ekonomické krize v roce 2008 a o rok později se stáhla i z Rumunska.

„V dubnu 2015 plánujeme znovu vstoupit do Polska, na velmi roztříštěný trh s obrovskou kupní silou, na kterém jsme již nabyli spoustu zkušeností. Velmi pravděpodobně začneme ve Varšavě, v naší bývalé pobočce Piaseczno, kterou plně vlastníme. Hledáme i další lokality ve velkých městech k pronájmu či nákupu," dodala Topolová s tím, že společnost bude zároveň vybírat ke koupi vhodné autosalony v Rumunsku pro předpokládané otevření v roce 2016 nebo 2017.

Mezitím AAA AUTO bude pokračovat v expanzi i v dalších zemích.

„V České republice a na Slovensku otevřeme během příštích osmi měsíců nejméně čtyři nové pobočky, a to v Mladé Boleslavi a Znojmě a v Martině a Trnavě," řekla médiím generální ředitelka Karolína Topolová.

AAA Auto má aktuálně 33 poboček v ČR, na Slovensku, v Rusku a Maďarsku. Od ledna do května společnost zvýšila prodej téměř o 15 procent na 25 901 ojetých automobilů.

V současné době se finalizuje prodej většinového podílu ve společnosti. Nejperspektivnější ze 4 zájemců nabídnul sedminásobek indikátoru EBITDA, což na akcii vychází až 110 Kč.

Jindřich Svoboda Jindřich Svoboda

 

Ostřílený harcovník světa byznysu i burzovního obchodování. 

Upozornění: Veškeré informace publikované na tomto webu jsou určeny výhradně ke studijním účelům a v žádném případě je nelze považovat za investiční doporučení ve smyslu příslušných právních předpisů.

 

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku